Kalendarz wydarzeń
Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pomoc ze środków z UE dla zwalnianych pracowników


Wiadomości | Dotacje 2009-07-22 08:14:42

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

W województwach ruszają programy wsparcia dla osób zwalnianych i zagrożonych zwolnieniami, finansowane z UE. Tak zwani operatorzy (głównie firmy szkoleniowe) złożyli już pierwsze oferty na realizację tego typu projektów. Stało się tak w trzech województwach: podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Przewidują kompleksowe wsparcie osób zwalnianych i zawierają wszystkie elementy Pakietu Antykryzysowego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (MRR), m.in. wypłatę nowych świadczeń, takich jak dodatek za znalezienie nowej pracy czy rekompensujący utracone wynagrodzenie.

W urzędach marszałkowskich i wojewódzkich urzędach pracy (WUP) trwa merytoryczna ocena złożonych wniosków. Do wczoraj nie przyznano jeszcze dotacji żadnej firmie, która chce realizować program wsparcia dla zwalnianych osób.

Jak ustaliła GP firmy szkoleniowe napisały tzw. programy outplacementu m.in. dla pracowników zakładów JBB Łyse, które spłonęły w czerwcu, oraz Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego z Łap.

Do tej pory nie wpłynął żaden wniosek napisany przez pracodawcę. Projekty dla przedsiębiorców mających kłopoty lub przewidujące otwartą rekrutację osób, które straciły pracę, piszą operatorzy.

Główną dla nich zachętą jest możliwość wypłacania osobom zwalnianym dotacji na własny biznes w wysokości do 40 tys. zł. Bardzo popularne granty dają im gwarancję udanej rekrutacji do projektu.

Do kogo powinny przede wszystkim trafić dotacje ? Dlaczego osoba zwalniana nie jest łatwym odbiorcą szkoleń ? Czy Pakiet Antykryzysowy uwzględnia realne wsparcie finansowe dla osób, które utraciły jedyne źródło utrzymania?

Beata Lisowska

Więcej: Gazeta Prawna 21.07.2009 (140) – str. 5

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: dotacje ue praca zakładanie własnego biznesu
Źródło: Gazeta Prawna 21.07.2009 (140)
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE