Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wizyta minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbary Kudryckiej na placu budowy CN Kopernik


Wiadomości | Inwestycje 2009-07-21 15:00:26

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Badania naukowe są jak poznawanie nieodkrytej baśni, powiedziała prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w czasie wizyty na budowie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka odwiedziła dziś, wspólnie z prezydent miasta stołecznego Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawicielami mediów, plac budowy Centrum Nauki Kopernik.

Minister zauważyła, że inwestycja jest przykładem współdziałania rządu i samorządu w projektowaniu i finansowaniu rozwiązań służących rozwojowi nauki i budowy społeczeństwa opartego na wiedzy. Inwestycja jest również niezwykle obiecująca z punktu widzenia promowania istotnych dziś, strategicznych dla gospodarki kierunków nauk przyrodniczych i technicznych.
Idąc za słowami Marii Skłodowskiej-Curie: Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń, minister wyraziła przekonanie, że zgromadzone w Centrum zaawansowane technologicznie eksponaty pozwolą nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, ulec urokowi najbardziej wyrafinowanych dziedzin nauki.

Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że Centrum Nauki Kopernik to jedna z priorytetowych inwestycji Warszawy, która oprócz pełnienia ważnej misji edukacyjnej i kulturalnej, jest również niezmiernie istotna z punktu widzenia przestrzennego zagospodarowania stolicy.

Uczestnicy spotkania obejrzeli makietę Centrum i zwiedzili plac budowy.

* Informacja na temat budynków CNK

Tagi: inwestycje badania i rozwój centra naukowe
Źródło: MNiSW
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE