Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Dotacje na eko-innowacje


Wiadomości | Dotacje 2009-07-13 09:43:04

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Ministerstwo Gospodarki zaprasza do udziału w konkursie Eco-IP (Europejska Platforma na rzecz Eco Inwestycji), organizowanym przez Komisję Europejską. Konkurs skierowany jest m.in. do instytucji realizujących działania w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. Komisja Europejska przyjmuje wnioski do 16 lipca br.

Celem Eco-IP jest wsparcie ekologicznych, innowacyjnych projektów w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Nabór wniosków odbywa się w dwóch obszarach:

O dofinansowanie w ramach sektorowego partnerstwa na rzecz Eco-IP mogą ubiegać się projekty realizowane przede wszystkim w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W projekcie powinny brać udział minimum 3 krajowe lub regionalne organizacje publiczne lub wyznaczone przez nie inne instytucje odpowiedzialne za wdrażanie programów wspierania innowacyjności w danym sektorze.

Pozostałymi członkami umowy mogą być m.in. przedsiębiorcy, uniwersytety, ośrodki badawcze, ośrodki transferu wiedzy i szkoły biznesowe wykonujące ekspertyzy w zakresie eko-innowacji, parki naukowo-technologiczne, inkubatory wiedzy oraz centra szkoleniowe.

Ponadto w skład zgłoszonego do konkursu projektu, w ramach obu obszarów, mogą wchodzić organizacje lub grupy organizacji (konsorcja). Muszą one reprezentować minimum 3 różne kraje unijne lub Norwegię, Islandię, Liechtenstein, Chorwację, Macedonię, Czarnogórę, Albanię, Turcję, Serbię i Izrael.

Ministerstwo Gospodarki pośredniczy w przekazywaniu informacji nt. unijnej inicjatywy rynków wiodących (Lead Marking Initiative). W związku z konkursem Komisji Europejskiej, resort zachęca polskich przedsiębiorców do ubiegania się o środki unijne oraz do tworzenia sieci współpracy w obszarze eko-innowacji.

Więcej informacji, m.in. szczegółowe wymagania, kryteria selekcji dla wnioskodawców oraz opis programu znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.

Tagi: innowacje ekologia partnerstwo publiczno-prywatne
Źródło: Ministerswto Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE