Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jak skutecznie współpracować z partnerem niemieckim?


Wydarzenia | Zarządzanie 2009-06-23 11:47:33

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Kluczowe aspekty współpracy gospodarczej. Ośrodek Enterprise Europe Network przy GARR S.A. ma przyjemność zaprosić na spotkanie w ramach Klubu Wspólny Rynek, które będzie poświęcone współpracy polsko-niemieckiej.

Podczas poprzednich spotkań nt. rynku niemieckiego koncentrowano się na prawnych i administracyjnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Teraz organizatorzy chcą zwrócić uwagę potencjalnych współpracowników na to, jak uwarunkowania kulturowe mogą mieć wpływ na wzajemne postrzeganie partnerów biznesowych i w efekcie na realizację wspólnych interesów.

Świadomość różnic w kulturze biznesu różnych nacji na pewno jest pomocna w zrozumieniu wymagań i potrzeb naszych partnerów, umożliwiając osiągniecie zamierzonego efektu, tj. nawiązanie trwałej korzystnej dla obu stron współpracy. Przedstawione zostaną doświadczenia zarówno z polskiego, jak i niemieckiego punktu widzenia. Zaproszenie kierowane jest również do osób, które mają własne doświadczenia we współpracy z partnerami niemieckimi.

Organizatorzy zakładają również, że spotkanie zainteresuje przedsiębiorców również ze względu na ewentualne możliwości nawiązywania współpracy z potencjalnym partnerem niemieckim, które pojawią się w związku z organizowanymi w Katowicach we wrześniu br. 10. Jubileuszowymi Polsko-Niemieckimi Spotkaniami Współpracy i Technologii. Zaznajomienie się z innym, jakże istotnym aspektem prowadzenia biznesu z partnerami zagranicznymi, może przyczynić się do udanego nawiązania kontaktu już podczas ww. forum.

Spotkanie odbędzie się w dniu 30.06.2009 r. w sali konferencyjnej nr 407 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana 18 w Katowicach , w godz. od 10.00 do 12.00.

Bliższe szczegóły, dokumenty zgłoszeniowe oraz informację jak należy zgłosić chęć udziału można znaleźc na stronie

EEN

.

Tagi: współpraca gospodarcza rynek niemiecki
Źródło: Enterprise Europe Network
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE