Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

W Poznaniu praktycy radzą, jak łączyć biznes z nauką


Wydarzenia | Badania i Rozwój 2009-06-10 08:50:19

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Jak finansować innowacje, wdrażać pomysły, komercjalizować wyniki badań?

Od 16 do 19 czerwca podczas targów ITM Polska w Poznaniu eksperci Poznańskiego Parku Naukowo- Technologicznego Fundacji im. Adama Mickiewicza (PPNT) będą rozmawiać z przedsiębiorcami i przyjmować zgłoszenia zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania.

Z kolei uczelnie i instytuty badawcze znajdą tu pośrednictwo w kontaktach biznesowych podczas Międzynarodowego Dnia Transferu Technologii - 17 czerwca.

W ramach salonu Nauka dla Gospodarki podczas spotkań z osobami zainteresowanymi wdrażaniem nowatorskich rozwiązań i prowadzeniem firm opartych o nowe technologie, pracownicy PPNT udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przedsiębiorczości akademickiej, tworzenia biznesplanów, przygotowania opinii o innowacyjności, a także źródeł finansowania inwestycji i innowacji.

Do organizacji, uczelni, instytutów i przedsiębiorstw o charakterze innowacyjnym, a także do firm, których strategia ukierunkowana jest na nabywanie i korzystanie z nowych technologii, adresowane są spotkania organizowane 17 czerwca - w Międzynarodowym Dniu Transferu Technologii. Będzie tu można promować własne osiągnięcia badawcze, a także znaleźć potrzebne rozwiązania techniczne i technologiczne.

Zdaniem Prof. Gulińskiego, specjalisty w dziedzinie chemii krzemoorganicznej, przez lata zaszło wiele zmian na korzyść przedsiębiorczości akademickiej. Uproszczone zostały procedury zakładania start-upów, a programy unijne w istotny sposób pomagają w tworzeniu firm odpryskowych.

Tagi: przedsiębiorczość akademicka spin-off spin-out
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE