Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wiedza i kapitał dla rozwoju MSP


Wiadomości | Finanse 2009-05-21 12:09:46

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej od lutego 2009r. realizuje projekt pt. "Wiedza i kapitał dla rozwoju MSP" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 3.3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Działania realizowane w ramach Projektu są skierowane do właścicieli przedsiębiorstw oraz osób zarządzających firmami z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu całej Polski, a jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy przedsiębiorców z zakresu moliwości pozyskania zewnętrznego źródła finansowania od prywatnego inwestora na rozwój przedsiębiorstwa.

W ramach projektu zostaną zorganizowane ogólnokrajowe, bezpłatne szkolenia oraz konferencje, w trakcie których Przedsiębiorcy zapoznają się z procesem pozyskiwania kapitału zewnętrznego na rozwój firmy. Pierwsze szkolenie pt. „Zasady podejmowania decyzji o wejściu kapitałowym do spółki – przygotowanie projektu, transakcja” zostanie zorganizowanie w dniu 17 czerwca br. w Bielsku-Białej, a konferencja pt. „Fundusze kapitałowe oraz inwestorzy prywatni źródłem finansowania rozwoju MSP” w dniu 23 czerwca we Wrocławiu. Szczegółowe informacje o najbliszych spotkaniach oraz planowanych w późniejszym okresie, wraz z formularzem rekrutacyjnym dostępne są na stronie www.arrsa.pl.

Ponadto Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej zaprasza wszystkich Przedsiębiorców, zainteresowanych pozyskaniem prywatnego kapitału do Punktu Doradztwa Inwestorskiego mieszczącego się w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej, przy ul. Cieszyńskiej 365 , w każdy piątek od godziny 9.00 do 13.00 w okresie maj 2009 r. – styczeń 2011 r., tel. 33-8184779, e-mail: biuro@arrsa.pl  

W Punkcie Doradztwa Inwestorskiego zatrudniony jest doradca ds. inwestycji kapitałowych, który świadczy bezpłatne usługi informacyjne oraz doradcze w zakresie zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej: funduszy venture capital, Private Equity, kapitału zaląźkowego, aniołów biznesu, a takźe nowego lub podstawowego rynku Giełdy Papierów Wartościowych, wymogów stawianych przez inwestorów prywatnych, przygotowania prezentacji inwestorskiej oraz doświadczenia firm polskich i zagranicznych, które pozyskały w ten sposób środki finansowe.

Doradca pomoże wstępnie ocenić pomysł/strategię rozwoju istniejącej firmy oraz czy przedsięwzięcie może być atrakcyjne dla zewnętrznych inwestorów.

Szczegółowe informacje na temat organizowanych szkoleń oraz konferencji, a także działalności Punktu Doradztwa Inwestorskiego udzielane są w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. przy ul. Cieszyńskiej 365 w Bielsku-Białej, pod numerem telefonu 33 818 47 79, kom. 0 600376231, a take adresem e-mailowym: kdomagala@arrsa.pl.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: MSP ue
Źródło: ARR
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE