Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Startuje Mikroprzedsiębiorca Roku 2009 – kolejna szansa dla przedsiębiorczych!


Wiadomości | Prawo 2009-03-18 08:28:07

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Ruszyła właśnie kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością konkursu Fundacji Kronenberga na zwycięzców czeka trzydzieści tysięcy złotych, zaszczytny tytuł oraz prestiż. Pula wszystkich nagród w konkursie wynosi ponad 100 000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 kwietnia.

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest popularyzacja przedsiębiorczości oraz zachęcanie do zakładania małych firm, jak również ich prezentacja jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.

Założeniem konkursu jest również popularyzacja i promowanie mikropożyczek, które są skutecznym narzędziem stymulacji rozwoju gospodarczego. Polscy przedsiębiorcy już nie raz pokazali, że potrafią sobie radzić w trudnych warunkach. Wierzymy, że obecna sytuacja gospodarcza nie złamie ich ducha przedsiębiorczości. – powiedziała Iwona Jaworska, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga.

W konkursie mogą wziąć udział firmy, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, nie przekroczyły 2 mln euro rocznego obrotu lub roczna suma ich aktywów nie przekroczyła 2 mln euro oraz spełniają warunki określone dla kategorii, w której startują. Spośród wszystkich zgłoszonych firm zostanie wyłoniony zwycięzca – zdobywca tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2009, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 30 000 zł.

Uczestnicy konkursu będą oceniani w trzech kategoriach:

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Fundacji.
Laureata konkursu i firmy wyróżnione poznamy pod koniec czerwca 2009 r.

źródło: materiały prasowe

*****
Działająca od 1996 roku Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspiera w imieniu Banku prace na rzecz dobra publicznego w obszarach tematycznych takich jak: edukacja, rozwój lokalny i ochrona dziedzictwa kulturowego. Realizowane przez nią działania obejmują m.in. program edukacji finansowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Moje Finanse organizowany wspólnie z NBP i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości; Wolontariat Pracowniczy (program zaangażowania pracowników Citi Handlowy w wybrane przedsięwzięcia społeczne), konkursy: Mikroprzedsiębiorca Roku i o Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie SA za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów oraz Nagrodę im. Prof. A. Gieysztora za osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: konkurs rok
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE