Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Po raz czwarty szukamy śląskiej rzeczy


Wiadomości | Sprzedaż 2009-03-06 09:19:45

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Już po raz czwarty Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie organizuje konkurs "Śląska Rzecz". Jego celem jest promocja firm z województwa śląskiego w Polsce i poza granicami kraju.
Celem konkursu jest promocja wyjątkowych pod względem wzornictwa produktów powstałych na Śląsku. Trzy dotychczasowe edycje konkursu pokazały, iż jakość śląskich produktów nie odstępuje od standardów międzynarodowych.

Ostatnią edycję konkursu wygrał Adam Małachowski, producent sprzętu alpinistycznego z Dębowca. — Dało mi to bardzo wiele, przełożyło się na wzrost zainteresowania marką „Małachowski" w Polsce i zagranicą — mówi Adam Małachowski, nagrodzony za puchowe kurtki i koszule, które jego firma sprzedaje głównie na rynek japoński. — Marka „Śląskiej Rzeczy" jest w Polsce bardzo dobrze kojarzona. Konkurs zaciekawił nawet Japończyków, z którymi utrzymuję kontakty handlowe — przekonuje Małachowski.

W podobnym tonie wypowiadała się laureatka pierwszej edycji konkursu Magda Lubińska z Moho Design, katowickiej firmy produkującej dywany: — Konkurs dał nam bardzo wiele. Zaistnieliśmy w Polsce i na Śląsku, gdzie dotąd byliśmy mniej znani niż w Anglii.

W ub. roku liczba firm zgłaszających produkty wzrosła w stosunku do drugiej edycji o 38 proc., a firm zgłaszających projekty graficzne aż o 63 proc.

Do jury konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu, po raz kolejny zaproszone zostały autorytety z dziedziny wzornictwa oraz przedsiębiorczości z regionu, kraju i zagranicy.

Statuetki „Śląskiej Rzeczy” oraz nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „produkt” oraz „grafika użytkowa” (w tym komunikacja wizualna i multimedia). Zgodnie z regulaminem, do konkursu mogą być zgłaszane realizacje, które zostały wdrożone do produkcji w 2008 roku oraz odznaczają się innowacyjnością i ciekawym designem.

W kategorii „grafika użytkowa” do konkursu zapraszane są firmy zajmujące się, m.in. tworzeniem stron internetowych, filmów reklamowych, czy systemów identyfikacji wizualnej. Tu warunkiem udziału w konkursie jest funkcjonowanie danego dzieła na rynku od minionego roku.

Nagrody przyznawane są producentowi i projektantowi w każdej kategorii.

Termin zgłaszania prac upływa 10 kwietnia.
Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali 5 czerwca w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Laureaci i ich produkty zostaną zaprezentowane podczas wystawy w dniach 5 czerwca - 2 sierpnia 2009 roku.

Szczegóły: www.slaskarzecz.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: kontakt promocja produkcja rzecz wynik województwo 2009 produkt kraj realizacja warunek wzrost przedsiębiorczości firma praca rok projekt polska cel termin rynek 2008
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE