Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jabłka, kalafiory, sałaty i SAP Business One


Wiadomości | Zarządzanie 2009-03-06 09:19:44

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Koniec z rozproszeniem informacji w firmie TAJFUN, producenta i sprzedawcy wysokiej jakości warzyw, owoców i sałatek. Od początku 2009 roku firma pracuje na systemie SAP Business One. Wdrożenie prowadzi firma SUPREMIS - pierwszy w Polsce Złoty Partner SAP.

TAJFUN funkcjonuje na rynku od 2001 roku. Działając zgodnie z zasadą "prosto od producenta do konsumenta" firma wzbogaca sukcesywnie swoją ofertę o produkty dostawców zagranicznych m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji i Austrii. Głównymi odbiorcami są kontrahenci unijni, wschodni oraz krajowi.

Przed podjęciem decyzji o wyborze rozwiązania SAP, wykorzystywane w przedsiębiorstwie systemy powodowały rozproszenie informacji księgowo-zarządczej i konieczność wielokrotnego wprowadzania tych samych danych bądź dokumentów. Brak zintegrowanego systemu w zderzeniu z dynamicznym rozwojem firmy działającej na giełdzie stał się barierą rozwoju. Decyzją właściciela podjęte zostały działania w celu wyboru optymalnego dla firmy rozwiązania zapewniającego efektywne wykorzystanie zasobów oraz otwarcie na rozwój przedsiębiorstwa.

Już po 4 tygodniach prac wdrożeniowych, od momentu wybrania SAP Business One pod koniec listopada 2008 do 1 stycznia 2009, firma rozpoczęła pracę z systemem ERP w zakresie sprzedaży i zakupu. Mimo szybkiego zakończenie pierwszego etapu wdrożenia, Partner SAP - SUPREMIS spełnił specyficzne oczekiwania co do funkcjonalności handlu zagranicznego oraz współpracy z sieciami handlowymi. Warto podkreślić, iż kluczową funkcjonalnością dla firmy TAJFUN jest wielojęzyczność.

Obecnie SUPREMIS przygotowuje kalkulację kosztów i cen sprzedaży oraz funkcjonalność płatności masowych. Dodatkowo zostanie uruchomiony moduł kadrowo-płacowy w tym do obsługi umów cywilno-prawnych z obcokrajowcami.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: cena przedsiębiorstwa rozwój dane kraj produkt 2009 zakup decyzja rozwiązania wysoki moment umowy firma praca rok informacja polska cel rynek 2008 system koszty działania
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE