Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Portal Innowacji: Incubit.pl ma 20 mln dla studentów


Wiadomości | Dotacje 2009-03-02 14:09:32

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Nawet 200 tys. euro mogą pożyczyć młodzi ludzie w ramach projektu inkubatora technologicznego. Chcą w Polsce stworzyć odpowiednik Sophia Antipolis, która z kolei jest francuskim odpowiednikiem Krzemowej Doliny. Incubit.pl ma stać się społecznością promującą i tworzącą innowacje i technologie.
Ma 19,2 mln euro unijnej dotacji, którą zamierza przeznaczyć na wprowadzenie w życie (preinkubację) około 60 projektów i realizację najlepiej rokujących (docelowe zaangażowanie to 200 tys. euro). Oferujemy pieniądze na sprzęt techniczny i usługi zewnętrzne. Mamy też grono ekspertów, którzy będą mentorami — zapowiada Andrzej Różycki z funduszu venture capital Tar Heel Capital.

Incubit.pl to organizacja non-profit, ale pożyczone pieniądze trzeba będzie oddać. Nie w gotówce, lecz w udziałach. Inkubator zawsze będzie mniejszościowym udziałowcem. Także ekspert doradzający nowym spółkom będzie mógł stać się mniejszościowym udziałowcem jako anioł biznesu.

W tym momencie Incubit. pilszuka projektów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, choć jest otwarty na pomysły z całej Polski. Pod uwagę bierze już kilkanaście projektów. Najwięcej pochodzi z branży rozwiązań internetowych i tych skierowanych dla telefonii komórkowej. W ramach inkubatora co miesiąc będą się odbywać konferencje z ekspertami, podczas których oceniane będą najlepiej rokujące projekty. Pierwsza — już w czwartek w Krakowie.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: ekspert moment pieniądze życie organizacja innowacja projekty konferencja usługi dotacja projekt polski fundusz polska euro
Źródło: www.pi.gov.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE