Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Twoje kontakty w Internecie


Wiadomości | Marketing 2009-02-17 12:25:24

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Contails.com: gdańska spółka uruchomiła w Internecie innowacyjny serwis pozwalający na przechowywanie, synchronizację i wymianę kontaktów. Twórcy planują pozyskanie użytkowników z całego świata.

Gdańska firma Contails Sp. z o.o. uruchomiła wersję testową internetowego serwisu Contails.com służącego do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.

Dzięki Contails.com użytkownicy z całego świata będą mogli bezpiecznie przechowywać i dzielić się w Internecie swoimi kontaktami jak również uzyskiwać kontakty swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. Dodatkowo, używając Contails.com można łatwo i za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych. Serwis został przygotowany w kilku wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Podstawową funkcją nowego serwisu jest gromadzenie i wymiana kontaktów z innymi. W tym celu Contails.com zostało wyposażone w bogaty zestaw narzędzi społecznościowych. Użytkownik może pozyskać wybrane kontakty od innej osoby lub porosić o dodatkowe szczegóły kontaktowe wspólnego znajomego. Dzięki Contails.com możliwe jest też stałe uzupełnianie posiadanych danych. System może m.in. wskazać, który z naszych przyjaciół zna poszukiwany przez nas adres czy numer telefonu.

Contails.com to bezpieczne i bezpłatne rozwiązanie większości problemów związanych z zarządzaniem kontaktami, jakie mają użytkownicy na całym świecie” – mówi Dawid Wójcicki, współtwórca Contails.com –„Serwis umożliwia ściągnięcie detali kontaktowych, rozproszonych po różnych miejscach i znajomych w jedną, funkcjonalną listę kontaktów.

Wśród wielu użytecznych funkcji Contails.com jest m.in. etykietowanie kontaktów. Dzięki temu możliwe jest przypisanie wybranych kontaktów do wielu różnych grup (znajomi, praca, rodzina itp.). Użytkownikom kilku aparatów telefonicznych etykiety umożliwiają określenie, które kontakty powinny zostać załadowane do którego z aparatów, które do wszystkich, a które z nich są przeznaczone wyłącznie do importu przez program pocztowy.

Serwis jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju. Już teraz udostępniony został publiczny interfejs API umożliwiający realizację podstawowych funkcji związanych z kontaktami. Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo danych. Dlatego połączenie z serwisem za pośrednictwem bezpiecznego protokołu SSL jest u nas zalecane i zupełnie darmowe.” – dodaje Dawid Wójcicki z Contails.com – „W niedalekiej przyszłości planujemy wiele związanych z tym dodatkowych funkcjonalności jak np. gwarancja zabezpieczenia zbioru kontaktów przed utratą, tzw. ‘punkty przywracania listy kontaktów czy wprowadzenie szyfrowanych połączeń synchronizacyjnych z telefonami”.

Podstawowe funkcje Contails.com:

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: kontakt internet dane możliwości firma praca polski program osoba cel system
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE