Kalendarz wydarzeń
Luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

167 mln zł do wzięcia


Wiadomości | Dotacje 2009-02-12 14:12:47

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Od 2 lutego samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie unijne m.in. na ocieplenie szkół, obiektów sportowych i szpitali. Nabór wniosków w ramach działania 9.3 PO Infrastruktura i Środowisko

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego, ich związków i stowarzyszeń. Jednym z warunków ubiegania się o unijne wsparcie jest złożenie projektu o wartości powyżej 10 mln zł (projekty o wartości do 10 mln zł kwalifikują się do regionalnych programów operacyjnych). Do wzięcia jest 167 mln zł.

Beneficjenci mogą ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na ociepleniu obiektów użyteczności publicznej, wymianie okien i drzwi zewnętrznych, przebudowie systemów grzewczych i wentylacyjnych. Kosztem kwalifikowalnym będzie także wymiana oświetlenia na energooszczędne.

Zgodnie z regulaminem konkursu refundacji nie podlegają wydatki w budynkach użyteczności publicznej, w których ponad 15 proc. powierzchni całkowitej budynku służy prowadzeniu działalności gospodarczej lub celom mieszkaniowym.

 Z kolei wydatki związane z termomodernizacją poniesione na odtworzenie elementów obiektów o wartościach artystycznych i zabytkowych będą kwalifikowalne do kwoty, która nie przekracza przeciętnych kosztów odtworzenia podobnych elementów o wartości jedynie użytkowej.

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi dla: państwowych jednostek budżetowych – 100 proc., pozostałych beneficjentów – 50 proc. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 50 mln PLN.

Środki finansowe beneficjenta, będącego jednostką samorządu terytorialnego lub jednostką podległą, przeznaczone na zapewnienie wkładu własnego muszą przynajmniej częściowo (5% wydatków kwalifikowanych) pochodzić ze środków własnych lub nie podlegających umorzeniu pożyczek.

Szczegóły dotyczące naboru, regulamin, instrukcje, formularze są dostępne na stronie: www.nfosigw.gov.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: jednostka wsparcia formularz wydatek wartość działania kwota koszty projekt działalności cel koszt
Źródło: PAP
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE