Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

4 urodziny Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie


Wydarzenia | Zarządzanie 2009-01-21 08:53:05

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

30 stycznia czwarte urodziny będzie świętował Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Tortu nie zabraknie, ale najciekawsze będą wystawy.

W ramach urodzin odbędzie się wernisaż wystawy „Dizajn pomaga” prezentującej efekty warsztatów Letniej Szkoły Dizajnu, które w lipcu 2008 r. poprowadził na Zamku współautor identyfikacji wizualnej Polskich Linii Lotniczych LOT i informacji wizualnej dla warszawskiego metra prof. Roman Duszek.
W warsztatach wzięło udział ponad dwudziestu studentów i projektantów z całej Polski. Na wystawie będzie można zobaczyć ciekawe projekty powstałe podczas warsztatów, w tym zaprojektowane podczas LSD logo Centrum Edukacji Socjalnej w Cieszynie autorstwa Adama Lisa z Krakowa.

30 stycznia odbędzie się również wernisaż wystawy „Najlepsze Projekty Dyplomowe”, która jest przeglądem prac studenckich ze wszystkich uczelni artystycznych w kraju prowadzących wydziały projektowe. Wystawa organizowana jest od 6 lat przez ogólnopolski kwartalnik projektowy „2+3D".
Od 4 lat w organizację ekspozycji włącza się Śląski Zamk Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. — Wystawa „Najlepsze Projekty Dyplomowe” pokazuje 21 koncepcji studentów, młodych polskich projektantów, prezentuje nowatorskie rozwiązania, prototypy nowych produktów, szkice futurystycznych idei obok przedmiotów, które właśnie wdrażane są do produkcji. W krajobrazie polskich wystaw to najszerzej prezentowana wystawa projektowa w kraju — mówi Katarzyna Jeżowska z Zamku.

Otwarciu wystawy w Cieszynie (potrwa ona do 12 marca, a potem pojedzie do Warszawy, Krakowa i Poznania) towarzyszyć będzie konferencja poświęcona młodym projektantom w Polsce i na świecie. Swój udział potwierdzili m.in. Luis Eslava, Anka Pietrzyk-Simone, Andrzej Bikowski.

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie rozpoczął swoją działalność w styczniu 2005 roku. To unikalne centrum biznesu, sztuki i wzornictwa, którego zadaniem jest m.in. pobudzanie rozwoju gospodarczego regionu przez wykorzystanie potencjału projektantów. Miejsce stworzono w dzięki funduszom państwa, miasta i Unii Europejskiej w celu pobudzenia rozwoju gospodarczego Śląska poprzez wykorzystanie potencjału projektantów i artystów.
Media już w pierwszym roku działalności Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie uznały, że jest on najciekawszą realizacją finansowaną z funduszy strukturalnych w województwie
śląskim.

fot: Agencja Presso

Tagi: Śląsk produkcja rozwiązania 2005 centrum kraj unia konferencja agencja przedsiębiorczości działalność praca rok projekt polski informacja fundusz działalności polska cel europejski 2008
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE