Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Konkursy dla firm ruszą w lutym


Wydarzenia | Dotacje 2009-01-13 11:27:47

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w styczniu nie ruszą nowe konkursy o dotacje dla przedsiębiorców w programie Innowacyjna Gospodarka. Firmy, które są zainteresowane grantami z UE, będą musiały się uzbroić w cierpliwość i poczekać co najmniej do połowy lutego.

To efekt przedłużających się prac nad nowelizacją rozporządzenia o udzielaniu pomocy publicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Projekt noweli jest konsultowany z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To powoduje, że rozporządzenie może najszybciej ukazać się dopiero pod koniec stycznia.

Szefowa PARP Danuty  Jabłońskiej gotowi do rozpisania nowych konkursów. Czekamy tylko na zmianę prawa. Ogłosimy nabory od razu po wejściu w życie nowelizacji rozporządzenia - mówi

Opóźnienie w uruchamianiu naborów może zostać wykorzystane do zmiany zasad oceny innowacyjności inwestycji, które starają się o wsparcie ze środków UE. Obecnie stosowane kryteria budzą kontrowersje. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zapowiadało jesienią 2008 roku, że zamówi zewnętrzny raport na temat sposobów oceny innowacyjności. Raport jednak nie powstał, bo nie było chętnych do jego wykonania. Dopiero w ubiegłym tygodniu udało się w przetargu wybrać wykonawcę. Ponieważ ma on kilka tygodni na wykonanie raportu, to w przypadku dalszego opóźniania się startu konkursów dotacje w nich mogą być przyznawane o oparciu o zmienione kryterium innowacyjności.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: innowacyjność raport rozporządzenie ocena życie nowelizacja ministerstwo ochrona przedsiębiorczości inwestycja pomoc dotacja przedsiębiorców firma praca rok projekt prawo program zasada przypadek 2008 gospodarka
Źródło: www.pi.gov.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE