Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Przedsiębiorca może uzyskać ulgę w zapłacie podatków


Wiadomości | Księgowość 2008-12-19 13:47:51

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Jak czytamy w Gazecie Prawnej, jest już opracowany nowy projekt rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy będą mogli na nowych zasadach występować o ulgę w zapłacie podatków.

(…) Jest już gotowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, które ma zastąpić rozporządzenie w tym samym zakresie z 20 czerwca 2007 r.

Zgodnie z projektem mali i średni przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się - poprzez złożenie wniosku do naczelnika urzędu skarbowego - o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych. Ulga taka będzie mogła być udzielona w takich formach, jak: odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku na raty, odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę lub odsetek określonych w decyzji fiskusa oraz umorzenia w całości lub w części zaległości podatkowych, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej wraz ze wskazaniem przypadków, w których ulgi udzielane są jako pomoc indywidualna.

Przyznana ulga będzie mogła być udzielona jako pomoc na:

  1. inwestycje w odniesieniu do:
    • kosztów inwestycji, związanych z realizacją tej inwestycji lub
    • kosztów płacy miejsc pracy utworzonych bezpośrednio w wyniku realizacji tej inwestycji;
  2. usługi doradcze świadczone przez doradców zewnętrznych;
  3. udział w targach lub wystawie.

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, będą mogły być udzielane po spełnieniu przez małego i średniego przedsiębiorcę warunków określonych w projektowanym rozporządzeniu.
Pomoc dla przedsiębiorców na zasadach wskazanego rozporządzenia będzie udzielana do 30 czerwca 2014 r. Rozporządzenie ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. (…)

 

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.
Gazeta Prawna

Tagi: praca projekt podatek ustawa 2007 termin wniosek zasada przedsiębiorstw przedsiębiorców pomoc inwestycja przedsiębiorcy koszty usługi rozwój realizacja przedsiębiorca życie decyzja wynik targi opłaty rozporządzenie odsetek ulga gazeta
Źródło: Gazeta Prawna
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE