Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Władza fiskusa osłabnie


Wiadomości | Finanse 2008-11-25 09:41:20

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zakończyła prace nad projektem zmian w ordynacji podatkowej, na który składają się propozycje rządu oraz komisji Przyjazne Państwo. Projekt jest jednym z filarów pakietu na rzecz przedsiębiorczości, mającego ułatwić zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej.

(…) Najważniejszą nowością, istotnie ograniczającą władzę organów skarbowych nad podatnikami, jest zakaz automatycznego wykonywania nieostatecznych decyzji skarbówki. Firma niezadowolona z decyzji urzędu skarbowego nie będzie musiała, jak to jest obecnie, od razu płacić domiaru podatkowego. Odwołanie wstrzyma płacenie zobowiązania aż do prawomocnego wyroku sądowego.

Żeby nie było zbyt różowo, projekt przewiduje, niestety, cztery wyjątki od tej zasady. Decyzja będzie natychmiast wykonywana, jeżeli urząd uzna, że firma zbywa majątek znacznej wartości, nie posiada majątku na pokrycie zobowiązania, do upływu terminu przedawnienia pozostaną nie więcej niż 3 miesiące, toczy się już wobec niej jakieś postępowanie egzekucyjne. Wyjątki te, zdaniem ekspertów, są zbyt pojemne i nieostre, co pozostawia za duże pole manewru fiskusowi. (…)

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: wyrok komisja urząd rzecz decyzja finanse wartość przedsiębiorczości firma praca projekt działalności podatnik termin zasada
Źródło: Puls Biznesu
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE