Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Od e-inkubatora do własnego biznesu w sieci


Wiadomości | Prawo 2008-06-05 08:50:43

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Czy inkubator internetowy może być równie skuteczny jak tradycyjny? Sprawnie działający inkubator nie musi mieć wielkiej siedziby, lecz może działać tylko w internecie.

W skrócie e-Inkubator to Inkubator Pomysłów Internetowych, czyli taka baza pomysłów, do której można zgłosić pomysł na wirtualny biznes, pomysł na innowację czy unikalne oprogramowanie, a nawet nowe zastosowanie czy nowy model biznesu.

Jakie pomysły mają szanse na pomoc?
Do realizacji przyjmowane są pomysły o specjalizacji branżowej w zakresie Internet-Informatyka-Telekomunikacja.

Preferowane przedsięwzięcia to:

Na jakiej zasadzie działa inkubator?
Założenia działalności inkubatora są proste i podobne do powszechnie znanych zasad działania inkubatorów. Ktoś ma pomysł, sam nie potrafi go wdrożyć, inkubator w jakiejś części może ten pomysł wspomóc. Podobnie jest w e-Inkubatorze.

Najpierw należy wypełnić formularz zgłoszenia pomysłu a pomysłodawca otrzymuje potwierdzenie zachowania praw autorskich. Później wniosek jest rozpatrywany i oceniany pod względem realności.

Głównie stawiamy na pomysły, które nie mają konkurencji i w swoim temacie mogą stać się gwiazdami. Pomysł tez musi być przemyślany a wnioskujący od początku zaangażowany w jego realizację ponieważ w pewnym momencie nasza pomoc się kończy a pomysł ma się usamodzielnić i przynosić dochody.

O jakie wsparcie mogą sie ubiegać zgłaszający pomysł do e-Inkubatora?
W ubiegłym roku ta pomoc była większa, jednak ze względu na zaangażowanie się w kilka czasochłonnych pomysłów, oferowane warunki uległy weryfikacji. Obecnie preferowana wielkość inwestycji to 15-40 tys. zł, w okresie od 6 do 24 miesięcy, głownie jako inwestycje w przedsięwzięcia e-commerce, e-biznes oraz e-serwisy niszowe.

Model inwestycyjny zakłada zaangażowanie na etapach od tworzenia przedsięwzięcia do rozwoju i przekształceń (start - rozwój - ekspansja).

Wyjście docelowo realizowane jest poprzez usamodzielnienie się projektu lub sprzedaż do inwestora strategicznego.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: moment produkcja klient formularz internet realizacja rozwój technologia warunek działania inwestycja pomoc rok projekt prawo działalności wniosek zasada należy
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE