Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Portal kojarzący innowatorów z inwestorami


Wiadomości | Prawo 2008-06-03 08:36:13

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Społecznościowy portal biznesowy Inventree kojarzący pomysłodawców, specjalistów i inwestorów powstał w Poznańskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (PAIP).

Według jego twórców, jest to pierwszy taki portal w Polsce i jeden z pierwszych w Europie.

Na stronie internetowej osoby mające pomysły mogą opisać swoje projekty i zaprosić do współpracy nad nimi doradców, naukowców z różnych dziedzin oraz potencjalnych inwestorów.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Autorzy najlepszych pomysłów mogą też liczyć m.in. na bezpłatne szkolenia i doradztwo.

"Ten portal jest skierowany do trzech grup ludzi: do osób, które mają pomysł na biznes, osób, które mają wiedzę, jak taki pomysł sprzedać, ochronić prawnie lub zrealizować oraz do inwestorów instytucjonalnych i prywatnych" - powiedział Wojciech Gilewski z PAIP.

Według twórców portalu, do tej pory na polskich uczelniach powstawało wiele ciekawych pomysłów, które "umierały" wskutek braku wsparcia.

"Takim przykładem świetnego, niezrealizowanego projektu jest projekt +Onespace+ napisany przez studentów z Politechniki Poznańskiej. Twórcy wygrali z nim prestiżowe konkursy na całym świecie, byli u Billa Gatesa i przedstawili mu swój pomysł, ale ten projekt nie został zrealizowany, bo nie miał wsparcia, inwestora i ochrony prawnej" - stwierdził Gilewski.

Jak twierdzą autorzy portalu, do współpracy udało się im pozyskać grono kompetentnych specjalistów m.in. prawników, specjalistów od inwestycji i z branży PR oraz potencjalnych inwestorów zainteresowanych najlepszymi projektami.

Inventree jest częścią projektu współfinansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co zapewnia jego społeczny charakter. Jego celem jest wyrobienie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi i zachęcenie ich do zakładania własnej działalności gospodarczej.

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest organizacją pozarządową, działającą od 2005 r., która powstała z inicjatywy studentów, doktorantów i pracowników naukowych wielkopolskich uczelni wyższych.

Celem PAIP jest promowanie, inicjowanie oraz wspieranie nowoczesnej przedsiębiorczości akademickiej poprzez organizację szkoleń, konferencji, doradztwa indywidualnego oraz spotkań promujących innowacyjną przedsiębiorczość akademicką. RPO

Tagi: nauka doradztwo 2005 szkolenia wsparcia ochrona konferencja przedsiębiorczości inwestycja projekt polski działalności polska osoba cel
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE