Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pieniądze dla powiatowych urzędów pracy


Wiadomości | Szkolenia 2008-02-19 12:16:52

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Samorządy powiatowe w dalszym ciągu będą pomagały bezrobotnym w powrocie na rynek pracy.

Do 2013 r. zostały przedłużone dotychczasowe zasady finansowania pensji urzędników, którzy zajmują się pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym. Starosta otrzymuje na ten cel pieniądze z Funduszu Pracy i będzie z nich mógł zrefundować także część kosztów realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, a nawet zakup sprzętu oraz materiałów biurowych dla powiatowego urzędu pracy, który realizuje te projekty. Z tej ostatniej możliwości będzie mogło skorzystać także Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które obecnie prowadzi kilka takich projektów.
Dodatki do wynagrodzeń dla pracowników powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy z początkiem roku tracą obligatoryjny charakter. Teraz pośrednicy pracy i doradcy zawodowi będą je dostawali w zależności od stopnia posiadanej licencji i doskonalenia kwalifikacji zawodowych oraz jakości wykonywanej pracy. Natomiast specjaliści do spraw rozwoju zawodowego, specjaliści do spraw programów oraz liderzy klubów pracy będą się musieli wykazać przygotowaniem zawodowym.
Zmianie uległy zasady przyznawania zasiłków dla bezrobotnych. Teraz okres ich pobierania będzie zależał od stopy bezrobocia w powiecie, a do tej pory stopę tę obliczano dla całego terenu działania PUP. W przypadku urzędów, które działają na terenie kilku powiatów, zwłaszcza łączących powiaty miejskie i wiejskie, powodowało to niepotrzebne ograniczenie prawa do zasiłku dla bezrobotnych w biedniejszych powiatach wiejskich.

O tych przepisach mówi ustawa z 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (DzU nr 176, poz. 1243).

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: teren doradztwo promocja pieniądze polityk polityka 2013 zakup realizacja możliwości ministerstwo instytucja projekty działania koszty praca rok projekt prawo ustawa fundusz 2007 cel zasada rynek przypadek europejski
Źródło: Rzeczpospolita
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE