Kalendarz wydarzeń
Luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Akademia Innowacji i Venture Capital, 4-7 i 10-11 marca 2008 r.


Wydarzenia | Prawo 2008-02-18 09:15:38

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Europejskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Innowacji FIRE przy współpracy z firmą Interdont Sp. z o.o. zapraszają do udziału w projekcie "Akademia Innowacji i Venture Capital".

"Akademia Innowacji i Venture Capital" jest unikatowym na polskim rynku pakietem szkoleń przygotowujących przedsiębiorców do korzystania z kapitału na innowacyjne przedsięwzięcia.

Jest to kompleksowy cykl szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców, w których szczególny nacisk położony jest na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Łączy wiedzę z zakresu wyboru właściwych rozwiązań innowacyjnych oraz pozyskiwania finansowania na inwestycje ze środków unijnych.

Termin: 4-7 i 10-11 marca 2008r., godz. 9.00 - 16.00

Miejsce: siedziba Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ulicy Opolskiej 15.

Celem szkoleń jest zwiększenie wiedzy MŚP o źródłach finansowania inwestycji, poprawa zdolności MŚP do wprowadzania działań innowacyjnych i wykorzystywania wsparcia z instytucji otoczenia biznesu lub jednostek naukowo - badawczych oraz podniesienie umiejętności planowania i promowania przygotowanych projektów. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnictwo jest o 80 % tańsze niż w szkoleniach komercyjnych.

Adresat: "Akademia Innowacji i Venture Capital" jest kierowana do wszystkich właścicieli i menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw, którzy planują pozyskać rozwiązania innowacyjne i chcą je efektywnie wdrożyć. Do wzięcia udziału w szkoleniach zaproszeni są również przedsiębiorcy, którzy planują sfinansować rozwój biznesu poprzez pozyskanie inwestora ( finansowego, branżowego, giełda), w tym najbardziej wymagającego jakim jest fundusz venture capital lub dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Uwaga - wymagania projektowe:
Przedsiębiorca musi:

- spełniać kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. nr 173 poz. 1807 z późn. zm) oraz spełnia warunki określone w załączniku I do rozporządzenia Komisji (WE) nr 364/2004 z dnia 25 lutego 2004r.
- nie należeć do sektora górnictwa węglowego,
- nie być zarządem komisarycznym,
- nie znajdować się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub naprawczego.

Koszt: Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnictwo w nim jest o 80% tańsze niż w szkoleniach komercyjnych. Koszt udziału w szkoleniu wynosi tylko 840 zł (6 dni).

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są tutaj.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: uczestnictwo umiejętności rozwiązania komisja jednostka szkolenia wiedza wsparcia centrum 2004 sektor przedsiębiorca unia rozwój innowacja instytucja projekty warunek przedsiębiorczości przedsiębiorcy inwestycja dotacja przedsiębiorców projekt ustawa polski informacja fundusz działalności cel termin rynek przedsiębiorstw koszt europejski 2008
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE