Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

O funduszach UE praktycznie


Wiadomości | Dotacje 2008-02-06 12:18:29

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Nasz serwis zorganizował konferencję "Nagie fakty o funduszach UE dla przedsiębiorców", która przybliżyła uczestnikom tematykę ubiegania się o środki z dotacji unijnych. Poniżej zamieszczamy krótką relację z tego wydarzenia oraz materiały informacyjne.
Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z wynikami badania ankietowanego przeprowadzonego wśród przedsiębiorców na temat doświadczeń związanych z korzystaniem z funduszy UE.
W skrócie można stwierdzić, że warto pozyskiwać dotacje UE, jednak trzeba mieć na uwadze szereg czynników ryzyka i niebezpieczeństw, na które można napotkać podczas tego procesu.

W dalszej części Jarosław Kubiak, Dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości przedstawił najaktualniejszy stan przygotowań do konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). ŚCP jest jednostką budżetową przy Urzędzie Marszałkowskim, obecnie w fazie organizacji, utworzoną w celu obsługi dotacji UE skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw.

Kolejnym prelegentem była Pani Elżbieta Maślanka, właścicielka firmy Elizabeth z Żor. Firma Elizabeth rozpoczęła „przygodę” z funduszami od funduszy strukturalnych (Phare) a także korzystała z dotacji SPO-WKP, działanie 2.3 realizując projekt inwestycyjny pod nadzorem GARR S.A. i PARP. Pani Elżbieta podzieliła się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami w zakresie pozyskiwania środków finansowych z dotacji UE.

Jednym z głównych punktów konferencji było wystąpienie Kariny Skowronek, Specjalisty w Regionalnym Punkcie Konsultacyjnym przy GARR S.A. Dotyczyło ono praktycznych zagadnień związanych ze składaniem wniosku o dofinansowanie omówione metodą krok po kroku. Wystąpienie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników.

W dalszej części zaprezentowane były źródła finansowania, z których można skorzystać zanim zostaną ogłoszone konkursy dla przedsiębiorstw. Mowa o pożyczkach udzielanych na preferencyjnych warunkach, np. z możliwością umorzenia spłaty 25% pożyczonego kapitału.

Dziękujemy za zainteresowanie i uczestnictwo w konferencji.

Zespół DlaFirmy.info.pl

Pliki do pobrania:Fakty i mity o funduszach UE
Fundusz dla Śląska - pożyczki dla MŚP
Jak skorzystałam z funduszy europejskich
RPO dla przedsiębiorstw
Wniosek krok po kroku

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk uczestnictwo ryzyko działanie uczestnik wynik centrum organizacja warunek konferencja przedsiębiorczości dotacja przedsiębiorców firma projekt fundusz program cel wniosek przedsiębiorstw
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE