Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Program Eurostars - Sięgać wyżej


Wiadomości | Prawo 2008-02-04 11:09:57

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Eurostars jest europejskim programem badań i rozwoju dedykowanym przedsięwzięciom technologicznym, których celem jest rozwój nowego produktu, usługi oraz procesu.

Poprzez pomoc merytoryczną i finansową, ma on zachęcić MSP do prowadzenia międzynarodowych projektów badawczych i rozwojowych oraz uczestnictwa w tego rodzaju projektach.

Eurostars to program partnerski, wymagający udziału co najmniej dwóch podmiotów z róznych krajów wchodzących w skład państw członkowskich. Ponadto liderem projektu musi być firma z sektora MSP prowadząca prace badawcze i rozwojowe (innowacyjne). Obecnie 27 krajów aktywnie uczestniczy w programie Eurostars poprzez sięć krajowych biur EUREKA . Są to Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry i Włochy.

Kiedy został uruchomiony Program Eurostars?

Program został uruchomiony w Brukseli 2 października 2007 roku, natomiast ostateczny termin składania aplikacji do tego programu upływa 8 lutego 2008 roku.

Kto może ubiegać się o fundusze z Programu Eurostars?

Program adresowany jest do niszy rynkowej, jaką tworzą małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące  prace badawcze i rozwojowe (innowacyjne). W programie mogą brać tylko te firmy, które spełniają wymagania definicji zawartej w zaleceniu Komisji nr 2003/361/WE. Dodatkowo każde z uczestniczących przedsiębiorstw musi przeznaczać co najmniej 10% swoich rocznych obrotów na badania lub co najmniej 10% swojego ekwiwalentu pełnego czasu pracy (FTE) na badania i rozwój.

Program nie wyklucza udziału podmiotów nienależących do sektora MSP, jak również dopuszcza udział partnerów spoza państw włączonych do Programu, pod warunkiem zachowania zasady wymaganego uczestnictwa co najmniej dwóch podmiotów reprezentujących dwa różne kraje członkowskie oraz przewodnictwa, w partnerstwie firmy prowadzącej prace badawczo - rozwojowe.

Jeżeli Twoja firma należy do sektora MSP i przeznacza co najmniej 10% swoich rocznych obrotów na badania i rozwój, lub co najmniej 10% swojego ekwiwalentu panego czasu pracy (FTE) na badania i rozwój - Program Eurostars jest w zasięgu Twoich możliwości.

Wnioski do Programu składać można tylko drogą elektroniczą, za pośrednictwem strony internetowej: https://www.eurostar-eureka.eu ( zakłądka Submit of application)

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat procesu aplikacyjnego do Programu oraz pomocy w wypełnianiu wniosku prosimy o kontakt z Krajowym Koordynatorem Programu:

Jerzy Tokarski
Koordynator Programu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
te.  (022) 628 14 06 / 529 24 13
fax. (022) 628 35 34
e-mail: jerzy.tokarski@mnisw.gov.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: nauka kontakt biuro uczestnictwo komisja produkt sektor kraj rozwój możliwości ministerstwo przedsiębiorstwa projekty warunek usługi pomoc firma praca rok projekt polski informacja fundusz program polska 2007 cel termin wniosek zasada przedsiębiorstw europejski 2008 należy
Źródło: www.euroinfo.org.pl
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE