Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Opłata za udostępnianie specyfikacji


Porady ekspertów | Przetargi 2008-02-15 13:40:00

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Firma planuje wziąć udział w przetargu na dostarczanie materiałów biurowych do urzędu gminy. Czy za udostępnienie pełnej wersji specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający ma prawo pobrać dodatkową opłatę?

Nie. Specyfikację istotnych warunków zamówienia zamawiający udostępnia na stronie internetowej, począwszy od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych albo dokonania publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert. Dodatkowo, na wniosek wykonawcy zamawiający zobowiązany jest przekazać zainteresowanemu SIWZ w terminie 5 dni. Opłata, jakiej można żądać za specyfikację istotnych warunków zamówienia, może pokrywać jedynie koszty jej druku oraz przekazania. Wynika to z art. 42 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655).

Tagi: oferta 2004 unia prawo ustawa 2007 termin wniosek koszt europejski
Opracowano we współpracy z:
Izba Przemysłowo-Handlowa ROP
http://www.izbaph.rybnik.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE