Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pomoc dla innowacyjnych firm


Wiadomości | Prawo 2008-01-31 11:02:31

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Firmy, które planują wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, usług czy procesów mogą skorzystać z programu zarządzanego przez sieć EUREKA.

O środki mogą się ubiegać konsorcja, których liderem jest mała lub średnia firma ( definicja zgodna z zaleceniem Komisji 2003/361/WE) - start - up lub firma dłużej działająca na rynku.

Lider powinien:

- mieć siedzibę w kraju uczestniczącym w Eurostars,
- prowadzić działalność w zakresie badań i innowacji,
- przeznaczać co najmniej 10% swoich rocznych obrotów na badania lub przeznaczać co najmniej 10% swojego ekwiwalentu pełnego czasu pracy (FTE) na badania i rozwój.

Pozostali członkowie konsorcjum mogą być firmami ( MŚ lub duże), szkołami wyższymi lub centrami badawczymi. Typowe konsorcjum składa się z 1- 3 MŚP, dużej firmy oraz uczelni lub ośrodka badawczego.

Projekty realizowane w ramach programu powinny mieć następujące cechy:

- być ukierunkowane rynkowo. Maksymalny czas trwania projektu nie powinien przekroczyć 3 lat, a w ciągu dwóch lat od jego zakończenia, produkt powinien być przygotowany do wypuszczenia na rynek. Wyjątkiem są przedsięwzięcia medyczne i biomedyczne, w których testy kliniczne powinny się rozpocząć w ciągu dwóch lat od zakończenia projektu.

- dotyczyć każdego sektora technologii, lecz poinny mieć cywilny cel i być nakierowane na rozwój nowego produktu, procesu lub usługi

- powinny być realizowane we współpracy, czyli muszą w nich brać udział co najmniej dwa podmioty z dwóch różnych państw uczestniczących w programie

- co najmniej 50% wartości projektu powinna być realizowana przez MŚP. Żaden z członków konsorcjum nie powinien zainwestować więcej niż 75% całkowitych kosztów projektu.

Projekty przyjmowane są w sposób ciągły, 1 - 2 terminami rozpatrywania wniosków rocznie. Projekty złożone przed wyznaczonym terminem zostaną rozpatrzone w okresie do 14 tygodni. Najbliższy termin upływa 8 lutego 2008 roku o godz. 17.00.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.funduszeue.info.

 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: komisja centrum produkt sektor kraj rozwój innowacja wartość technologia usługi koszty pomoc firma praca rok projekt informacja program cel termin rynek 2008 działalność
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE