Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

DOTACJE na START!


Wydarzenia | Dotacje 2008-01-14 10:33:44

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Mimo, iż wiadomości na temat „nowych” dotacji, czyli dedykowanych na lata 2007-2013 narastają w zastraszającym tempie, należałoby raczej ostudzić nieco emocje z nimi związane.

Koniec roku mamy za pasem i na pewno teraz nie zostaną uruchomione żadne środki finansowe dla przedsiębiorców. Optymizm natomiast przyniesie nam Nowy Rok, choć z pewnością wiele osób pozwoli sobie na ostre skomentowanie prac nad nowym budżetem, a co za tym idzie przeogromnych opóźnieniach, no ale najważniejsze, że prace dobiegają końca i możliwość pozyskania dotacji na prawdę jest kwestią kilku miesięcy.

W województwie śląskim harmonogram konkursów przedstawia się następująco:

Powyższe konkursy oczywiście są związane z odpowiednimi Priorytetami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego. Warto również nadmienić, iż władze Urzędu Marszałkowskiego ustaliły, iż w pierwszym etapie powyższych konkursów nie będzie miał zastosowania etap preselekcji. Oznacza to, że celem udziału w konkursie na otrzymanie dotacji należy złożyć wymagane podstawowe dokumenty konkursowe, a nie jest wymagane składane tzw. fiszki projektowej.

Składania projektów na cele inwestycyjne już w pierwszych edycjach wydaje się rozsądne, chociażby ze względu na fakt ograniczonych bądź co bądź funduszy na dotacje, ale również nieznajomości terminów uruchomienia kolejnych edycji, w których z kolei uczestników też będzie znacznie więcej.

 

Jeżeli chcielibyście Państwo skorzystać z pomocy z zakresu dotacji unijnych proponujemy jako regularną lekturę potraktować stronę internetową www.rpo.silesia-region.pl, gdzie znajdziecie Państwo wszelkie informacje oraz aktualności na temat prowadzonych konkursów.
Polecamy ponadto wizyty w Punktach Konsultacyjnych, gdzie podczas spotkania z konsultantem otrzymacie Państwo równie bogaty pakiet informacyjny.

Autor:
Aleksandra Kandzia-Ulrych
Konsultant PK GAPP SA

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk transport 2013 województwo rozwój projekty dokument pomoc dotacja przedsiębiorców praca rok informacja fundusz program 2007 cel należy gospodarka
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE