Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rozwiń swoją firmę za unijne pieniądze


Wydarzenia | Prawo 2007-12-05 14:53:39

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza na bezpłatną konferencję "Rozwiń swoją firmę za unijne pieniądze - dotacje na inwestycje w latach 2007-2013".

Cel konferencji:

Celem konferencji jest wyjaśnienie uczestnikom zasad ubiegania się o dotacje unijne w ramach Unijnych programów wsparcia przewidzianych na lata 2007-2013 oraz kompleksowa prezentacja możliwości, jakie w zakresie pozyskiwania prefinansowania takich projektów daje przedsiębiorcom zarządzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundusz Poręczeń Unijnych.

Wszyscy przedsiębiorcy z niecierpliwością oczekują ogłoszenia terminów przyjmowania wniosków do programów wsparcia finansowanych ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013. Konkursy w programach, w ramach których przewidziano bezpośrednie dotacje dla przedsiębiorstw, zostaną uruchomione już na początku przyszłego roku. Warto zatem już dziś zorietnować się, czy planowane do przeprowadzenia w przyszłym roku inwestycje kwalifikują się do dofinansowania ze środków Unijnych. Największym problemem dla ubiegających się o dotacje firm jest konieczność prefinansowania realizowanych projektów. Z myślą o tych firmach, które nie są w stanie sfinansować całości inwestycji ze środków własnych powstał Fundusz Poręczeń Unijnych, którego zadaniem jest wspieranie polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania projektów realizowanych przy udziale środków unijnych.

W programie:

1. " Przegląd możliwości ubiegania się o bezpośrednie wsparcie dla przedsiębiorstw ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013"

2. "Produkty w ramach Funduszu Poręczeń Unijnych ułatwiające uzyskanie prefinansowania projektów finansowanych ze środkóe Unii Europejskiej"

3. "Wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego"

4. "Dotacje Unii Europejskiej na inwestycje wdrażające innowacje w przedsiębiorstwach w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka"

5. "Formy wsparcia dla przedsiębiorstw przewidziane w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki oraz Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich"

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela pani Anna Rąplewicz pod numerem telefonu (032) 351 11 96.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Termin: 11 grudnia 2007 roku, godz. 10.00
Miejsce: Aula Multimedialna Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, ul. Opolska 15

Program konferencji oraz karta zgłoszenia uczestnictwa dostępne są tutaj.

Konferencja organizowana w ramach Projektu Międzynarodowego Centrum Edukacji, Doradztwa i Współpracy Gospodarczej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk uczestnictwo doradztwo karta pieniądze 2013 uczestnik problem wsparcia województwo centrum produkt unia możliwości innowacja bank projekty konferencja przedsiębiorcy inwestycja dotacja przedsiębiorców firma rok projekt polski informacja fundusz program 2007 cel termin zasada przedsiębiorstw europejski gospodarka
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
salter
2007-12-09 09:35:26Na zmywaku za granicą można więcej zarobić niż w polsce mając firmę i płacąc wysokie podatki i korupcja.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE