Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Przedsiębiorcy dostrzegają atuty leasingu


Wiadomości | Finanse 2007-11-21 15:20:00

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Leasing jest jedną z najbardziej popularnych form finansowania inwestycji - to wniosek z najnowszej publikacji redakcji portalu IPO.pl. Korzyści podatkowe, uproszczone procedury i szybki dostęp do kapitału to tylko niektóre cechy zachęcające przedsiębiorców do korzystania z leasingu.

- Rosnący popyt na usługi leasingu jest konsekwencją dynamicznego wzrostu inwestycji w Polsce, co z kolei przekłada się na zapotrzebowanie na stosowne produkty finansowe. Za wyborem leasingu jako formy finansowania inwestycji przemawiają uproszczone procedury operacyjne, krótki czas wydania decyzji o przyznaniu finansowania, a także mniejsze niż w przypadku ubiegania się o kredyt zabezpieczenia transakcji - mówi Tomasz Wilk, specjalista ds. komunikacji marketingowej Deutsche Leasing Polska S.A.

Chcąc przybliżyć przedsiębiorcom prężnie rozwijającą się formę finansowania działalności gospodarczej, redakcja portalu IPO.pl przygotowała „Raport Leasing 2007”. Z raportu właściciele małych i średnich przedsiębiorstw dowiedzą się dlaczego warto korzystać z leasingu, jakie są różnice pomiędzy kredytem bankowym a leasingiem oraz dla jakich firm jest on przeznaczony. Raport pokazuje, co można zyskać współpracując z firmą leasingową oraz jak krok po kroku skorzystać z jej usług.

Przedsiębiorcy znajdą w raporcie również zestawienie ofert firm leasingowych, dzięki temu będą mogli je porównać i wybrać najbardziej optymalną. Dodatkowo na łamach portalu IPO.pl pojawią się wypowiedzi specjalistów z branży, informacje o tym, jak powinna wyglądać umowa leasingowa i na co zwracać szczególną uwagę decydując się na współpracę z leasingodawcą.

Raport Leasing 2007 jest podsumowaniem kampanii informacyjnej: „Miesiąc z Leasingiem w IPO.pl”, której celem było przedstawienie leasingu jako atrakcyjnej usługi finansowej pozwalającej korzystnie finansować inwestycje i rozwój firmy.

Więcej o leasingu

Leasing jest atrakcyjną formą finansowania działalności inwestycyjnej przedsiębiorstw. Nie wymaga angażowania dużych środków własnych. Przez cały czas trwania umowy leasingowej jej przedmiot pozostaje własnością leasingodawcy, natomiast leasingobiorca płacąc opłaty leasingowe wykorzystuje go do swoich celów gospodarczych. Leasing umożliwia wliczenie całego płaconego przez leasingobiorcę czynszu leasingowego w koszty uzyskania przychodu.

 Raport Leasing 2007 dostępny pod adresem: http://www.ipo.pl/raport_leasing_2007/

 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: przedmiot raport procedura opłaty oferta decyzja produkt kredyt rozwój wzrost usługi przedsiębiorcy inwestycja przedsiębiorców firma polski informacja działalności polska 2007 umowa cel wniosek przedsiębiorstw przypadek koszt
Źródło: ipo.netpr.pl
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE