Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Dotacje na informatyzację małych firm


Wiadomości | Dotacje 2007-11-06 13:55:08

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Gazeta Prawna dowiedziała się, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie rozdysponowywała unijne dotacje na informatyzację firm oraz turystykę.

Gazeta Prawna poinformowała, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie odpowiedzialna za wdrażanie dotacji na informatyzację firm oraz turystykę w programie Innowacyjna Gospodarka. Jest to prawie 1 mld euro (ok. 3,8 mld zł).

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości staje się jedną z najważniejszych instytucji, która już od 2008 roku będzie rozdysponowywała unijne pieniądze. Już wcześniej zadecydowano o przydzieleniu jej unijnych dotacji dla firm w programie Innowacyjna Gospodarka (2,6 mld euro), części środków w programie Kapitał Ludzki (700 mln euro) oraz całego programu Rozwój Polski Wschodniej (2,2 mld euro).

Brak instytucji, która będzie zarządzała funduszami na informatyzację firm, był efektem negocjacji programu Innowacyjna Gospodarka z Komisją Europejską. Bruksela chciała rozdzielenia środków na informatyzację administracji centralnej od tych przeznaczonych dla firm. W związku z tym powstały dwa priorytety.

Pewne jest, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dostanie prawie 800 mln euro na projekty dotyczące m.in. wdrażania w małych firmach usług elektronicznych . Wskazuje na to opublikowana przez resort rozwoju końcowa część uszczegółowienia programu Innowacyjna Gospodarka, w której zapisano Agencję jako instytucję wdrażającą Priorytet 8.
W przypadku środków na turystykę, decyzja nie jest jeszcze ostatecznie podjęta.

Pieniądze na informatyzację firm, które będzie miała do dyspozycji Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, zostaną przeznaczone na dwa rodzaje inwestycji:

 

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.
Gazeta Prawna

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: firma rok projekt prawo polski fundusz program polska cel przedsiębiorstw przypadek 2008 gospodarka euro dotacja inwestycja przedsiębiorczości usługi agencja instytucja wartość rozwój unia internet produkt zakup decyzja pieniądze gazeta resort
Źródło: Gazeta Prawna
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE