Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Projekt nowelizacji ustawy o utworzeniu PARP


Wiadomości | Dotacje 2007-09-27 13:40:43

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Poszerzenie zakresu działań oraz zwiększenie liczby podmiotów uprawnionych do otrzymywania pomocy finansowej od agencji – to główne cele nowelizacji ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przyjętej przez Radę Ministrów 18 września b.r.

Do nowych zadań Agencji należeć będą:
• wsparcie rozwoju systemu instytucji otoczenia biznesu świadczących usługi na rzecz przedsiębiorców,
• badanie roli mikro, małych i średnich przedsiębiorców w gospodarce oraz przygotowanie raportów w tym zakresie i analizowanie barier ich rozwoju,
• wsparcie w zakresie ochrony prawa własności przemysłowej,
• wsparcie realizacji przedsięwzięć w zakresie rozwoju infrastruktury technicznej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Projektowane zmiany wynikają głównie z przygotowania i wdrażania programów operacyjnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2007–2013.

Resort gospodarki proponuje wprowadzenie możliwość wspierania tzw. przedsiębiorstw w fazie zalążkowej oraz fazie rozruchu przez fundusze kapitału podwyższonego ryzyka.

Nowelizacja zawiera również zmiany dotyczące sposobu przygotowania planów i sprawozdań Agencji, które związane są z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych. Zrezygnowano także z wyboru i tworzenia listy akredytowanych wykonawców w działaniach doradczych z uwagi na zmianę w tym zakresie przepisów o zamówieniach publicznych.

W projekcie ustawy wprowadzono również możliwość umarzania należności z tytułu udzielanej pomocy finansowej w ramach programów i projektów realizowanych ze środków innych niż pochodzące z funduszy strukturalnych.

Tagi: należności resort ryzyko 2013 rzecz życie nowelizacja realizacja rozwój instytucja ochrona projekty przepisy agencja usługi przedsiębiorczości pomoc przedsiębiorców projekt prawo ustawa polski fundusz program polska 2007 cel przedsiębiorstw gospodarka system
Źródło: www.mg.gov.pl
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE