Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pomocne Punkty


Wiadomości | Dotacje 2007-09-26 14:59:38

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Wskaźniki ostatnich dwóch lat jednoznacznie wskazują na duże zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorców oraz osób zamierzających prowadzić własną działalność gospodarczą na korzystanie z pomocy jaką mogą uzyskać w Punktach Konsultacyjnych.

Dla przypomnienia są to miejsca, w których przedsiębiorca oraz os. fizyczna mogą uzyskać informacje m.in. z zakresu: prawa, finansów, marketingu, podatków, pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej takich jak pożyczki, kredyty, dotacje, granty, jak również dostępnych programów w ramach funduszy pomocowych, czy doboru właściwego programu do przedstawionych potrzeb klienta.
W konsultacjach mogą uczestniczyć przedstawiciele firm z sektora MSP oraz osoby fizyczne, a spotkania informacyjne są całkowicie bezpłatne.

Wyniki przeprowadzanych monitoringów wśród klientów Punktów Konsultacyjnych również potwierdzają sensowność prowadzenia w kolejnym okresie niniejszych działań informacyjnych.

Ku uspokojeniu przedsiębiorców można już teraz jednoznacznie powiedzieć, że nie pozostaniecie Państwo bez pomocy, ale będzie ona znacznie ograniczona. Z informacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w przyszłym okresie tzn. od 2008 roku w województwie śląskim przewiduje się powołanie jedynie 12 Punktów Konsultacyjnych, które miałyby tworzyć sieć. Zatem zostanie znacznie ograniczona liczba jednostek w porównaniu do obecnej gdzie łącznie działa 31 Punktów.
Dopełnienie mają stanowić ewentualnie ustalone wcześniej przy konkretnych jednostkach i urzędach dyżury pełnione przez Konsultantów PK. Dodatkowo wiadomo, że obecnie działające Punkty w filiach ośrodków najprawdopodobniej nie znajda kontynuacji w przyszłości.

Nowe Punkty Konsultacyjne ruszą zapewne dopiero od połowy przyszłego roku, póki co do końca br. pozostają do Państwa dyspozycji obecnie działające PK.
Stąd bardzo serdecznie zapraszamy do naszych jednostek.

Autor:
Aleksandra Kandzia-Ulrych
GAPP S.A.
Punkt Konsultacyjny
tel. 032 251 64 21 wew. 105

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: klienci przedstawiciel jednostka klient wynik przedsiębiorca sektor kredyt finanse agencja przedsiębiorczości pomoc dotacja przedsiębiorców działalność firma rok prawo polski informacja fundusz program działalności osoba 2008
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE