Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Badanie innowacyjności śląskich firm


Wiadomości | Prawo 2007-09-26 12:49:39

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Collect Consulting Sp. z o.o. zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu poziomu innowacyjności w ramach projektu IMP3rove "Zarządzanie innowacjami w małych i średnich przedsiębiorstwach", nad którym nadzór sprawuje Komisja Europejska.
Dzięki internetowemu narzędziu samooceny (self-assessment tool – SAT), właściciele i managerowie firm mogą sprawdzić, na jakim poziomie rozwoju innowacji znajduje się ich przedsiębiorstwo i porównać wyniki swoich firm z liderami europejskimi w swojej branży.

Korzyści, jakie firma może osiągnąć dzięki udziałowi w programie:
1. Możliwość identyfikacji silnych i słabych stron przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania innowacjami.
2. Bezpłatna pomoc konsultanta służąca usprawnieniu działalności i podniesieniu własnych umiejętności w zakresie zarządzania innowacjami.
3. Możliwość pozycjonowania przedsiębiorstwa na tle firm krajowych i europejskich z danej branży.

Badanie składa się z kilku etapów.
Uczestnicy projektu IMP3rove będą korzystać z:

* internetowego narzędzia samooceny (self-assessment tool – SAT),
* pomocy ze strony firmy realizującej projekt IMP3rove – dedykowanego konsultanta z Collect Consulting.
* oceny podstawowej, która dostarczy informacji określających poziom zarządzania innowacjami w firmie i pozwoli na szybką identyfikację obszarów wymagających poprawy,
* oceny pogłębionej, czyli szczegółowej analizy przyczyn silnych i słabych stron firmy w zarządzaniu innowacjami pozwalającej dodatkowo na porównanie wyników z rezultatami uzyskanymi przez inne firmy z tej samej branży działające na rynku europejskim,
* kompleksowego raportu wskazującego obszary przedsiębiorstwa, które wymagają poprawy i pomagającego na szybkie wdrożenie działań usprawniających zarządzanie innowacjami.

Z pomocy w ramach IMP3rove mogą skorzystać firmy sektora MSP działające w przemyśle: elektrycznym, optycznym, maszynowym, lotniczym, motoryzacyjnym, spożywczym, tekstylnym, biotechnologicznym, chemicznym, farmaceutycznym, technologii informacyjno-technologicznych (IT), ciężkiego sprzętu budowlanego, oraz firmy oferujące usługi oparte na wiedzy – zatrudniające od 5 do 250 pracowników.

Firmy zainteresowane bezpłatnym badaniem poziomu innowacyjności w ramach projektu IMProve, mogą zgłaszać się do regionalnego partnera projektu, firmy Collect Consulting, do 15 października br.

Więcej informacji o projekcie:
http://www.collect.pl/projekty/imp3rove.php

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: obszar analiza innowacyjność raport umiejętności komisja ocena wiedza uczestnik wynik sektor innowacja przedsiębiorstwa technologia usługi pomoc firma projekt informacja program działalności rynek europejski
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE