Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Dotacja UE na budowę pensjonatu


Porady ekspertów | Dotacje 2007-09-14 13:35:28

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Jestem pracownikiem Sp. z o.o., budujemy pensjonat na śląsku, czy istnieje jakaś szansa na pozyskanie środków z UE na jego budowę?

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 zaplanowano wsparcie projektów, które przyczynią się do poprawy jakości infrastruktury turystycznej regionu. Poświęcony jest temu celowi Priorytet III. TURYSTYKA, podziałanie Poddziałanie 3.1.1. – Infrastruktura zaplecza turystycznego / przedsiębiorstwa.

W ramach tego poddziałania będzie można uzyskać dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu budowy i ulepszania bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z wyposażeniem.

Uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie są: mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz partnerstwa w/w podmiotów.

Maks. wartość dofinansowania wynosi do 750 000 PLN.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od podmiotu składającego wniosek o dofinansowanie i wynosi:

Koszty kwalifikowane zostały określone w Podręczniku wdrażania RPO, dostępnym na stronie www.rpo.silesia-region.pl. (Priorytet III, Działanie 1, Poddziałanie 1). Dotyczą wydatków w zakresie realizacji projektu polegającego na budowie (w tym rozbudowie, odbudowie, nadbudowie), przebudowie i remoncie bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Wybór projektów do dofinansowania odbywać się będzie w oparciu o procedurę konkursową. W chwili obecnej nie określono jeszcze przewidywanej daty rozpoczęcia naboru wniosków.

Istotne są zasady dotyczące kwalifikowalności zarówno projektu jak i wnioskodawcy, np. w zakresie kryterium MSP. Pomocnym w ustaleniu odpowiedzi czy podmiot i przedmiot inwestycji spełniają kryteria określone w programie są Punkty Konsultacyjne (PK), które świadczą bezpłatne usługi informacyjne. Lista PK dostępna jest na stronie PARP.

Odpowiedź została przygotowana w oparciu o wersję roboczą dokumentacji gdyż, trwają jeszcze prace mające na celu dostosowanie zapisów Podręcznika wdrażania RPO do aktualnej wersji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, którą przesłano Komisji Europejskiej.

Karina SKOWRONEK
REGIONALNY PUNKT KONSULTACYJNY
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
40-039 Katowice, ul. Powstańców 17
tel. 032/ 72 85 800 wew. 207

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk przedmiot działanie komisja 2013 województwo realizacja przedsiębiorstwa projekty agencja usługi koszty inwestycja dotacja praca projekt pracownik program 2007 cel wniosek zasada przedsiębiorstw koszt europejski
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE