Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wsparcie na ochronę własności przemysłowej


Wiadomości | Zarządzanie 2007-08-22 13:26:13

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że dnia 22 sierpnia został uruchomiony nabór wniosków o udzielenie wsparcia ze środków Programu: Wsparcie na ochronę własności przemysłowej.

Dla kogo?
Mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Na co?
Wyłącznie na pokrycie kosztów opłat urzędowych związanych ze zgłoszeniem wynalazku, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego lub znaku towarowego do właściwego organu w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne lub międzynarodowe organy ochrony praw własności przemysłowej.

Budżet programu:
500 tys. PLN

Terminy:
Wnioski o dofinansowanie można składać na bieżąco w trybie ciągłym od dnia 22 sierpnia 2007r. Ostateczny termin składania wniosków upływa w dniu 31 października 2007 roku, o godzinie 16.00

Opis programu:
Wsparcie na ochronę własności przemysłowej stanowi pomoc de minimis i jest udzielane zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis.

Cele wsparcia:
Wsparcie wyłącznie na pokrycie kosztów opłat urzędowych, poniesionych przez wnioskodawcę najwcześniej 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia do dnia jego złożenia, związanych ze zgłoszeniem:
- wynalazku,
- wzoru użytkowego,
- wzoru przemysłowego,
- znaku towarowego
do właściwego organu w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne lub międzynarodowe organy ochrony praw własności przemysłowej.

UWAGA:
W ramach Programu nie można uzyskać wsparcia na pokrycie kosztów opłat urzędowych związanych ze zgłoszeniem do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wynalazku, wzoru użtkowego, wzoru przemysłowego lub znaku towarowego w celu uzyskania ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wartość wsparcia:
Kwota wsparcia na ochronę własności przemysłowej nie może być niższa niż 4000 PLN na jeden wniosek o udzielenie wsparcia. Nie ma ograniczeń co do liczby wniosków składanych przez przedsiębiorcę w ramach programu, o ile każdy ze składanych wniosków spełnia kryteria Programu oraz obejmuje inne wydatki kwalifikowane lub inne przedmioty zgłoszenia.
Wielkość wsparcia nie może przekroczyć 80% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tagi: przedmiot komisja wsparcia organ wydatek godzina ochrona agencja kwota przedsiębiorczości koszty przedsiębiorcy pomoc rok prawo polski informacja program 2007 cel termin wniosek
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE