Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Unijne dotacje - nie będzie pomocnej dłoni promotora


Wiadomości | Dotacje 2007-08-08 15:43:43

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Czy nasz projekt ma szanse otrzymać dotację? Jak przygotować wniosek, jakie formalności, gdzie i kiedy trzeba załatwić? Niejeden przedsiębiorca myślący o unijnych dotacjach przeżywał podobne rozterki. I niestety, z pewnością będzie przeżywał je nadal, bo projekt powołania specjalnych promotorów – specjalistów doradzających i wspomagających przedsiębiorców nie zostanie ostatecznie zrealizowany.

„Gazeta Prawna” wyjaśnia, na czym miała polegać rola promotorów: „Działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i wynagradzani z funduszy unijnych promotorzy mieli być pierwszymi, do których zgłaszałaby się firma zainteresowana pozyskaniem wsparcia. Ich powołanie było zapowiadane od kilku miesięcy. Mieli pomagać w przygotowaniu wniosku oraz wstępnie oceniać projekt pod kątem szans na dotację. Przedsiębiorcy nie traciliby czasu i pieniędzy na startowanie w konkursach o unijne środki, jeśli z góry nie mieliby na nie szans. Promotorzy mieli być bliżej firm, co miało zagwarantować lepszą i szybszą współpracę z urzędami."

Jak widać, koncepcja wydaje się naprawdę dobra – właśnie takiej pomocy potrzeba, żeby zwiększyć możliwości korzystania z unijnych pieniędzy przeznaczonych na dotacje dla przedsiębiorstw. Niestety, ku rozczarowaniu głównych zainteresowanych, projekt pozostanie na papierze. Szkoda, bo szczególnie małych przedsiębiorców nie zawsze stać na skorzystanie z usług firm doradczych.

Nie koniec jednak na tym: kolejnym utrudnieniem będzie uniemożliwienie składania wniosków przez Internet. Przedsiębiorcy będą więc musieli albo korzystać z drogiego podpisu elektronicznego, albo złożyć wniosek w formie papierowej.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: gazeta wsparcia przedsiębiorca internet możliwości agencja przedsiębiorczości przedsiębiorcy pomoc dotacja przedsiębiorców firma projekt polski fundusz wniosek przedsiębiorstw
Źródło: bankier.pl
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE