Kalendarz wydarzeń
Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

KUKE: nowe ubezpieczenia transakcji eksportowych


Wiadomości | Finanse 2007-08-08 15:38:05

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Dla przedsiębiorstw realizujących transakcje związane ze sprzedażą krajową oraz eksportem towarów lub realizacją usług poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej korporacja wprowadziła pakietowe ubezpieczenie krótkoterminowych należności eksportowych i krajowych na podstawie salda niezapłaconych należności.

Produkt ten przeznaczony jest dla przedsiębiorstw realizujących transakcje związane ze sprzedażą krajową oraz eksportem towarów lub realizacją usług poza terytorium Polski. Przedmiotem ubezpieczenia są bezsporne należności powstałe z tytułu dostaw towarów lub wykonania usług, płatne w terminie do 2 lat w przypadku sprzedaży eksportowej i do 1 roku w przypadku sprzedaży krajowej. Ubezpieczeniem objęte są należności, które nie zostały uregulowane według stanu na koniec miesiąca (saldo należności).

Należności te objęte są ochroną ubezpieczeniową do wysokości 85%. Pozostałą część stanowi udział własny Ubezpieczającego.

Pakietowe ubezpieczenie krótkoterminowych należności eksportowych i krajowych zabezpiecza firmę przed nieotrzymaniem zapłaty za wysłany towar lub zrealizowaną usługę w sytuacji urzeczywistnienia się ryzyka handlowego:

prawnie stwierdzonej niewypłacalności kontrahenta (bankructwo),
zwłoki w zapłacie należności - kontrahent przez okres 120 dni od daty złożenia wniosku o interwencję zwleka z zapłatą za dostawy lub wykonane usługi,
w przypadku sprzedaży eksportowej, również urzeczywistnienia się ryzyka politycznego: kontrahent nie uregulował swoich zobowiązań płatniczych na skutek decyzji i przepisów prawnych kraju dłużnika, moratorium płatniczego, uniemożliwienia transferu należności oraz decyzji w kraju Ubezpieczyciela, które uniemożliwiają realizację kontraktu lub świadczenia zamówionych usług.
Omawiane ubezpieczenie ma szereg zalet:

kompleksowe zarządzanie portfelem należności ryzyk kredytowych (krajowych i eksportowych) w ramach jednej polisy, zapewniające bezpieczeństwo obrotu i możliwość rozwoju sprzedaży do kontrahentów z blisko 190 krajów świata,
korzystna stawka ubezpieczeniowa,
ocena ryzyka dokonana przez KUKE S.A. pozwala na podjęcie właściwej decyzji o zawarciu kontraktu lub jego kontynuacji,
możliwość dostosowania wybranych parametrów ubezpieczenia do indywidualnych oczekiwań klienta,
możliwość włączania nowych kontrahentów w trakcie trwania umowy ubezpieczenia,
dogodna forma płacenia składki,
możliwość automatycznego przedłużenia umowy ubezpieczenia na rok następny,
możliwość wykorzystania cesji praw z polisy, jako zabezpieczenia kredytu bankowego.

Tagi: należności przedmiot świadczenia towar ryzyko ocena stawka klient decyzja produkt kredyt kraj składki przepisy usługi rok prawo polski polska umowa termin wniosek przedsiębiorstw przypadek
Źródło: www.kuke.com.pl
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE