Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Niższa opłata za publikację danych w Monitorze Polskim B


Wiadomości | Księgowość 2007-07-25 10:57:00

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Firmy, które zdecydują się przesyłać sprawozdania finansowe do Monitora Polskiego B drogą elektroniczną, będą mogły liczyć na niższe opłaty za ich publikację.

Ponad 13 tysięcy spółek zobowiązanych do ogłaszania sprawozdań finansowych w Monitorze Polskim B będzie mogło przesyłać je do publikacji drogą elektroniczną. Opracowany nowy standard sprawozdawczości finansowej umożliwi wymianę, interpretację, analizę i prezentację sprawozdań finansowych ogłaszanych w monitorze.

Zgodnie z  zapewnieniami Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nowy system dostarczy księgowym gotową aplikację do wypełnienia. Nie będzie możliwości, jak ma to miejsce teraz, wysyłki niekompletnych dokumentów. Nie będzie też wątpliwości, które z nich są wymagane w publikacji.

Należy spodziewać się, że systemy oferowane przez firmy będą dawały możliwość generowania sprawozdań finansowych w nowym formacie bezpośrednio z systemów księgowych. Dzięki przesyłaniu sprawozdań drogą elektroniczną będą one szybciej dostarczane do Monitora Polskiego B. Ponieważ sprawozdania utworzone w tym formacie będą prostsze w przetwarzaniu, dokumenty będą szybciej przygotowywane do publikacji.

- Obecnie często zdarza się, że dokumenty wysyłane do Monitora Polskiego B są nieczytelne, a to wymaga od pracowników redakcji kontaktowania się z księgowością firmy i wyjaśniania problemów powstałych podczas przygotowywania sprawozdania do publikacji. Kiedy zostanie wprowadzony nowy system, problem ten zostanie wyeliminowany - zapewniają pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu.

Aby zachęcić firmy do korzystania z tej możliwości, obniżony zostanie koszt publikacji. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem aplikacji obsługującej standard i umożliwiającej przesyłanie dokumentów. Według wstępnych szacunków pierwsze sprawozdania w formie elektronicznej będzie można przyjmować po około pół roku od daty podpisania umowy na zakup odpowiedniej aplikacji.

 

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.
Gazeta Prawna

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: firma praca rok polski pracownik umowa koszt należy system dokument możliwości dane centrum zakup problem opłaty
Źródło: Gazeta Prawna
Opracowano we współpracy z:
Izba Przemysłowo-Handlowa ROP
http://www.izbaph.rybnik.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE