Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Misja gospodarcza do Królestwa Maroko 22-29 października 2007r.


Wydarzenia | Prawo 2007-07-18 12:09:41

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Królestwa Maroko połączonej ze zwiedzaniem targów elec expo (Casablanca), która odbędzie się w dniach 22 - 29 października.

Idea zorganizowania misji jest wynikową dotychczasowej niezwykle owocnej współpracy pomiędzy regionem Grand Casablanka a Województwem Śląskim. Podpisane w czerwcu 2002 roku, porozumienie pomiędzy Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach i Izbą Przemysłu, Handlu i Usług w Casablance jest jedną z podstaw rozwoju tej współpracy.

Maroko, w opinii firm międzynarodowych, postrzegane jest obecnie jako jeden z najbardziej atrakcyjnych krajów dla inwestycji zagranicznych w Afryce ( po RPA i Egipcie). Rynek marokański  - dla wielu polskich firm jeszcze nieodkryty, może stać się w niedalekiej przyszłości, wyzwaniem przynoszącym wymierne efekty. Jak zaistnieć na tym rynku? Co stanowi o jego wyjątkowości?

Uczestnictwo w misji gospodarczej do Maroka stworzy okazję do poznania specyfiki rynku marokańskiego, zapoznania się z ofertą wystawców targów elec expo, nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi, jak również do zaprezentowania potencjału gospodarczego województwa śląskiego, w tym integracji przedstawicieli administracji samorządowej naszego regionu ze środowiskiem gospodarczym.

DOFINANSOWANIE - MINISTERSTWO GOSPODARKI

Organizowana już po raz piąty Międzynarodowa Wystawa Elektryczności, Oświetlenia i Elektroniki ( http://www.elecexpo.net) to miejsce spotkań profesjonalistów z branży elektrycznej, które gromadzi rok rocznie około 250 wystawców przy udziale 20000 uczestników krajowych i międzynarodowych.

Firmy uczestniczące w misji gospodarczej związane branżowo z profilem targów elec expo mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów udziału ( udzielane w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności  Przedsiębiorstw). Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do 50% kosztów kwalifikowanych.

Dofinansowaniu podlegają następujące koszty: przejazd i zakwaterowanie dla 1 przedstawiciela firmy, przygotowanie i druk materiałów promocyjnych w związku z udziałem w misji gospodarczej, obsługa techniczna misji (np. tłumaczenia). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mg.gov.pl oraz www.eksporter.gov.pl

Orientacyjny koszt udziału w misji gospodarczej na 1 osobę wynosi: 6880, - PLN +22% VAT (8393,60 PLN brutto)

Oferta obejmuje:
- przelot,
- transfery wewnętrzne,
- zakwaterowania w hotelach **** w : Casablance (5 noclegów) i Fez ( 2 noclegi),
- posiłki zgodnie z programem,
- spotkania biznesowe,
- pakiet turystyczny  ujęty w programie ( w tym zwiedzanie Casablanki, Marakeszu, Meknes, Rabatu, Fez),
- pełne ubezpieczenie na okres trwania misji,
- opieką tłumacza polskiego podczas pobytu w Maroko,
- opiekę konsultanta w przygotowaniu wniosku o dofinansowania,
- opiekę przedstawiciela Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Kontakt: tel. 032 35 111 94

Szczegółowe informacje nt. misji, program oraz karta zgłoszenia uczestnictwa dostępne są na stronie Organizatora.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: kontakt uczestnictwo karta przedstawiciel oferta województwo ministerstwo wzrost koszty inwestycja firma rok polski informacja program vat wniosek rynek przedsiębiorstw koszt gospodarka
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE