Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Osoba z licencją podatkową będzie jak przedsiębiorca.


Wiadomości | Szkolenia 2007-06-20 12:21:42

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Znamy już roboczą wersję projektu nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, nad którym pracuje Ministerstwo Finansów. Nową kategorią osób uprawnionych do wykonywania czynności doradztwa podatkowego mają być osoby z licencją podatkową.

(…) Według ministerialnej propozycji, do której dotarła "Rz", zmieniona ustawa o doradztwie podatkowym ma regulować nie tylko warunki i zasady wykonywania zawodu doradcy, organizację samorządu oraz zasady jego działania, jak jest obecnie. Ma także określać warunki i zasady wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby fizyczne niebędące doradcami podatkowymi oraz osoby prawne.
(…) Nową kategorią osób uprawnionych do wykonywania czynności doradztwa podatkowego (z wyjątkiem udzielania opinii z zakresu obowiązków podatkowych) mają być osoby z licencją podatkową. Licencję będzie wydawać minister finansów na wniosek danej osoby i za opłatą. On też będzie prowadził rejestr takich osób, który będzie publikowany na internetowej stronie resortu w Biuletynie Informacji Publicznej.
Co ważne, osoby z licencją będą wykonywały swoją działalność na zasadach przewidzianych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, w formie działalności indywidualnej prowadzonej we własnym imieniu i na własny rachunek. Ministerstwo nie zdecydowało jeszcze, czy osoby z licencją będą mogły zakładać spółki, a jeśli tak, to jakie.
(…) Projektowana ustawa, która w lipcu ma trafić do Sejmu, zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od ogłoszenia. (…)


(

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: doradztwo resort rejestr rachunek czynności nowelizacja przedsiębiorca finanse ministerstwo warunek działania spółki projekt ustawa informacja działalności osoba wniosek zasada działalność
Źródło: Rzeczpospolita
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE